După ce a început pregătirea pentru noul sezon competițional, echipa de baschet a clubului nostru și-a definitivat programul meciurilor amicale din presezon.

Primele două confruntări amicale se vor disputa la București, în compania celor de la Dinamo Știința. Meciurile din Sala Dinamo sunt programate în 13 și 14 septembrie. În perioada 26-27 septembrie, clubul nostru va organiza Cupa Mediaș, turneu amical la care vor participa CSM Galați, CSM 2007 Focșani și CSM Sighetu Marmației.

Program Cupa Mediaș:

26 septembrie – semifinale

CSM Galați vs CSM 2007 Focșani
CSM Mediaș vs CSM Sighetu Marmației

27 septembrie

Finala mică
Finala mare

Confruntările  oficiale debutează la începutul lunii octombrie, primele două meciuri fiind cele din Cupa României. Echipa noastră va întâlni în 5 octombrie, în deplasare, CSM VSKC Miercurea Ciuc, urmând ca returul să se dispute la Mediaș în data de 9 octombrie.

Liga Națională de Baschet Masculin debutează în 12 octombrie, CSM Mediaș primind vizita celor de la CSM 2007 Focșani.

Lasă un răspuns

Pagina data web este protejata cu reCAPTCHA care este in aplicarePolitica confidialitatii si Conditiile de service Google.